Ήττα και Αποκλεισμός της Μαρίας Σάκκαρη από το Τουρνουά του Τσάρλεστον με Σκορ 0-2 Εναντίον της Ντανιέλε Κόλινς

Η Μαρία Σάκκαρη γνώρισε ήττα και αποκλεισμό στο τουρνουά του Τσάρλεστον, καθώς η Ντανιέλε Κόλινς επικράτησε με 2-0 σετ (3-6, 3-6), αφήνοντάς την εκτός τελικού.

Η Ελληνίδα τενίστρια πλήρωσε τις κακές εκκινήσεις στα σετ και την έλλειψη συγκέντρωσής της, επιτρέποντας στην αντίπαλό της να κερδίσει με άνεση και να προκριθεί στον τελικό.

Στο πρώτο σετ, η Κόλινς προηγήθηκε με 3-0 κάνοντας ένα μπρέικ, αλλά η Σάκκαρη απάντησε με ένα σερί γκέιμ ισοφαρίζοντας σε 3-3. Ωστόσο, η αντίπαλός της κέρδισε το σετ με 6-3.

Στο δεύτερο σετ, η Κόλινς πήρε προβάδισμα με 2-0 και κατέκτησε το ματς με 6-3, καθώς διατήρησε το σερβίς της και κέρδισε με άνεση τη Σάκκαρη.