ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 4-15: Εύκολη νίκη για τις ερυθρόλευκες

Ο Ολυμπιακός Γυναικών συνέχισε το αήττητο σερί του στο πρωτάθλημα. Το Σάββατο (6/4), οι πρωταθλήτριες επικράτησαν με 15-4 του ΑΝΟ Γλυφάδας εκτός έδρας, για την 17η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας, κάνοντας το «17 στα 17».

Οι παίκτριες του Ολυμπιακού έκαναν εξαιρετική εμφάνιση, ειδικά στην άμυνα, προηγούμενες με 9-1 και 13-2 κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Η Ξενάκη ήταν η πρώτη σκόρερ με πέντε γκολ. Αύριο, Κυριακή (7/4), αντιμετωπίζουν τον ΝΟ Χανίων στην Κρήτη, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Τρία διλήμματα για τον προπονητή

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 3-0 στην αρχή του ματς, με τρία γκολ σημειωμένα από την Ξενάκη και την Μυριοκεφαλιτάκη. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 6-1 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Η τρίτη περίοδος ήταν παρόμοια με την δεύτερη, με τις κυρίες του Ολυμπιακού να σκοράρουν ακόμα δύο γκολ χωρίς να δεχθούν κανένα. Στο τέλος, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 15-4 υπέρ των επισκεπτών, με την Ξενάκη να έχει καταλήξει την πλέον σκόρερ με τέσσερα γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 1-4, 0-2, 0-2, 3-7

ΑΝΟ Γλυφάδας (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Κεχαγιόγλου, Μουστακαρία 2, Λούδη 1, Γρηγοροπούλου, και άλλοι.

Ολυμπιακός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Σταματοπούλου, Διρχαλίδου, Χυδηριώτη 1, Ελευθεριάδου 3, Τριχά, Ξενάκη 4, και άλλοι.