ΟΦΗ νικητής επί Βόλου με 2-1 σε ένα άνετο παιχνίδι, με τον Τοράλ να ξεχωρίζει

Σε ένα άνετο παιχνίδι, ο ΟΦΗ κέρδισε τον Βόλο με 2-1 στο Ηράκλειο, ενισχύοντας έτσι τη θέση του στην κορυφή της βαθμολογίας των play-outs της Super League. Με δύο γκολ του Τοράλ, η ομάδα από την Κρήτη επικράτησε με άνεση.

Το αυτογκόλ του Λαμπρόπουλου στις καθυστερήσεις, έδωσε λίγη αγωνία στο τέλος, αλλά δεν ήταν αρκετό για τον Βόλο, που παρέμεινε στη ζώνη υποβιβασμού.

Οι ενδεκάδες και η τακτική

Ο προπονητής του ΟΦΗ, Τραϊανός Δέλλας, επέλεξε σχηματισμό 4-4-2, με τον Τοράλ στην επίθεση. Από την άλλη, ο Χρήστος Κόντης του Βόλου παρουσιάστηκε με τακτική 4-2-3-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά για τον ΟΦΗ, με τον Τοράλ να βρίσκει δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα. Το γκολ του δεύτερου ημιχρόνου ήταν αρκετό για τη νίκη.

Παρόλες τις προσπάθειες του Βόλου, δεν κατάφερε να αντιδράσει επαρκώς, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με το τελικό 2-1 υπέρ του ΟΦΗ.

Παίκτης του ματς: Ο Τοράλ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, με τα δύο του γκολ να κάνουν τη διαφορά.

Διαιτητής: Η διαιτησία ήταν ουσιαστικά ανύπαρκτη, δεδομένου ότι δεν είχε να αντιμετωπίσει δύσκολες φάσεις.

Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε το αναλυτικό ρεπορτάζ εδώ.