Ο ΠΑΣ άντεξε τον Αστέρα και φεύγει από την Τρίπολη με ένα βαθμό!

Ο ΠΑΣ κατάφερε να φύγει με έναν βαθμό από την Τρίπολη αντιμετωπίζοντας τον Αστέρα Τρίπολης. Οι Ηπειρώτες κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ σε τρεις ευκαιρίες, ενώ ο Αστέρας Τρίπολης απάντησε με ισάριθμα γκολ, αλλά ο ΠΑΣ άντεξε στην ασφυκτική πίεση για να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από το γήπεδο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”.

Το πρώτο μέρος του αγώνα ήταν κρίσιμο και διαμορφώθηκε και το αποτέλεσμα. Ο Αστέρας ήταν ανώτερος και είχε πολλές ευκαιρίες, αλλά αντιμετώπισε την αμυντική αντίσταση της ομάδας του ΠΑΣ. Οι προπονητές κατέβασαν τις ομάδες με τις κατάλληλες τακτικές, με τον Άστερα να χρησιμοποιεί το σχήμα 4-2-3-1 και τον ΠΑΣ το σχήμα 4-3-3.

agonas 165129

Ο ΠΑΣ ανοίγει το σκορ στο 16ο λεπτό, αλλά ο Άστερας απαντά με γκολ στο 21′. Ο ΠΑΣ παίρνει προβάδισμα πάλι στο 28ο λεπτό, αλλά ο Αστέρας ισοφαρίζει στο 45+4′. Μέχρι το τέλος του αγώνα, δεν υπήρχαν αλλαγές στο σκορ και έτσι το ματς τελείωσε ισόπαλο με 2-2. Παρόλο που ο Άστερας ήταν ανώτερος, ο ΠΑΣ κατάφερε να αντισταθεί. Ο Άλβαρες του ΠΑΣ πήρε τον τίτλο του καλύτερου παίκτη του ματς.