Ο Λουτσέσκου δηλώνει: “Παίξαμε χωρίς ενέργεια – Δίκαιο το γκολ στο τέλος”

Ο ΠΑΟΚ αποφεύγει την ήττα εναντίον της Λαμίας στην τελευταία στιγμή, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να επισημαίνει μετά το παιχνίδι ότι η ομάδα του έχει έλλειψη ενέργειας αυτήν την περίοδο, περιγράφοντας την ισοπαλία ως δίκαιη.

Αναφορικά με τα λεγόμενά του:

«Είναι προφανές ότι αγωνιστήκαμε χωρίς ενέργεια, κάτι που φαίνεται από τις βαριές μας κινήσεις με τη μπάλα. Παρόλο που είχαμε ευκαιρίες στο πρώτο μέρος για να σκοράρουμε, δεν τα καταφέραμε και έτσι δεχτήκαμε το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος καταφέραμε να ισορροπήσουμε την κατάσταση, είχαμε ευκαιρίες για ισοφάριση αλλά χάσαμε την ισορροπία μας. Στο τέλος, ήρθε ένα γκολ που μπορούμε να πούμε ότι ήταν δίκαιο.

Προέρχεται από μία δύσκολη περίοδο και προσπαθούμε αγώνα με αγώνα να βρούμε πηγές ενέργειας για να υλοποιήσουμε αυτό που επιθυμούμε».