Ο Ατρόμητος “ξέρανε” τον ΟΦΗ και έφυγε με βαθμό

Ο Ατρόμητος έδειξε χαρακτήρα και αποσπάστηκε με έναν βαθμό από τον ΟΦΗ! Παρότι οι Περιστεριώτες έχασαν αρκετές ευκαιρίες, είδαν τους Κρητικούς να εκμεταλλεύονται μία από τις δικές τους και να πάρουν μια ακόμη νίκη, ο Γιουμπιτάνα είχε άλλη γνώμη! Με ένα εντυπωσιακό γκολ στο 86ο λεπτό, ο Βέλγος εξτρέμ ισοφάρισε και έδωσε νέα ανάσα και ψυχολογία στην ομάδα του Κρις Κόλμαν, παρά το γεγονός πως συνεχίζουν να παλεύουν για την πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα (2 βαθμοί σε 4 ματς). Από την άλλη πλευρά, ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να προσωρινά πιάσει την κορυφή και να ξεπεράσει τον Ολυμπιακό, παρά το γεγονός πως η συγκομιδή του είναι εξαιρετική μετά από τα πρώτα πέντε ματς του πρωταθλήματος. Στα επόμενα παιχνίδια, ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, ενώ ο Ατρόμητος θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ στην «OPAP Arena».

Ο Βάλντας Νταμπράουσκας τακτοποίησε την ομάδα του ΟΦΗ με το κλασικό 3-5-2, ενώ ο Κρις Κόλμαν επέλεξε το σύστημα 4-2-3-1 για τον Ατρόμητο. Ο Γιουμπιτάνα ήταν ο πρωταγωνιστής του αγώνα, σκοράροντας το γκολ της ισοφάρισης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε θετικά για τον Ατρόμητο, ο οποίος είχε μερικές καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ με τον Ρομπάιγ. Ο ΟΦΗ αντέδρασε και είχε και αυτός μερικές ευκαιρίες, αλλά η μπάλα δεν βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Οι δύο ομάδες δεν άλλαξαν το αποτέλεσμα και έτσι ο ΟΦΗ πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος ισοφάρισε και υπήρχαν άλλες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες να αλλάξει το σκορ, αλλά κανένας δεν κατάφερε να σκοράρει ξανά. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν 1-1.

Ο Γιουμπιτάνα ήταν ο παίκτης του αγώνα, καθώς σκόραρε το εκπληκτικό γκολ της ισοφάρισης. Ο διαιτητής Αλέξανδρος Τσακαλίδης διήυθυνε το παιχνίδι ικανοποιητικά. Οι φίλοι του αθλήματος μπορούν να παρακολουθήσουν τον αγώνα Live μέσα από το Sportlive.gr.