Φιλική ισοπαλία για Κηφισιά με Ουτρέχτη – Σκόραρε ο Δουβίκας, άνοιξε λογαριασμό ο Οζέγκοβιτς

Η Κηφισιά αγωνίστηκε ισόπαλα (1-1) με την Ουτρέχτη στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι στην Ολλανδία. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου παρουσίασε καλή εικόνα και προέβη σε βήματα προόδου σε σχέση με την προηγούμενη ήττα της από τον Εθνικό Άχνας.

Η Ουτρέχτη προηγήθηκε στο 5ο λεπτό με σκόρερ τον Τάσο Δουβίκα, ο οποίος ανήκει στην Κηφισιά. Η Κηφισιά ισοφάρισε με τον Όγνιεν Οζέγκοβιτς από πέναλτι στο 36ο λεπτό, με τον φορ να έχει και ένα δοκάρι νωρίτερα.

Το επόμενο φιλικό παιχνίδι της Κηφισιάς είναι προγραμματισμένο για την Τρίτη (31/7) απέναντι στη βέλγικη Φρανκ Μπορέν.

• Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Σμπώκος, Σάκιτς, Βαφέας, Τσάπαν, Παπασάββας, Πέιος, Παρράς, Αντερέγκεν, Πρίτσας, Οζέγκοβιτς.
  • Β’ μέρος: Κρίστινσον, Μπάκος, Μασούρας, Μπαρμπόσα, Σπίνος, Αντούνες, Κωνσταντακόπουλος, Δημοσθενιάδης, Νίνης, Τεττέι.

Ο Γιάννης Αναστασίου δεν χρησιμοποίησε στο παιχνίδι τους Αλμπέρτο Μποτία, Τζακ Ιπαλίμπο, Γιάννη Νικοπολίδη και Θοδωρή Αντωνόπουλο για διάφορους λόγους.