Διασύρθηκε με πεντάρα από τη Γαλατάσαραϊ στο «αντίο» του Μπακασέτα η Τράμπζονσπορ!

Η Τράμπζονσπορ ηττήθηκε με 5-1 από τη Γαλατάσαραϊ στον τελευταίο αγώνα του Τάσου Μπακασέτα με την ομάδα!

Η θητεία του Τάσου Μπακασέτα στην Τράμπζονσπορ έληξε με πολύ απογοητευτικό αποτέλεσμα, πριν μετακομίσει στον Παναθηναϊκό. Η ομάδα της Τραπεζούντας υπέστη μια ταπεινωτική ήττα 5-1 από την Γαλατάσαραϊ, βρισκόμενη 17 βαθμούς πίσω από τις πρώτες στην βαθμολογία, τη Γαλατάσαραϊ και τη Φενέρμπαχτσε, οι οποίες ισοβαθμούν πλέον στην κορυφή με 54 βαθμούς έκαστη.

Ο Βιλφρίντ Ζαχά πρωταγωνίστησε για τη Γαλατάσαραϊ, καθώς το πρώτο ημίχρονο έδειχνε υποσχέσεις για έναν ανταγωνιστικό αγώνα, αλλά η κατάσταση άλλαξε ραγδαία στο δεύτερο μέρος, με την Γαλατά να παίζει μεγάλο ποδόσφαιρο.

Στο 61′ ο Ζαχά πέτυχε το δεύτερο τέρμα του, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Κάαν Αϊχάν πέτυχε το τρίτο γκολ για τη Γαλατά. Ακολούθησαν δύο γκολ του Ακτίρκογλου (80′ και 90+6′), διαμορφώνοντας το τελικό 5-1. Ο Μπακασέτας έπαιξε ως αλλαγή από το 64′ και μετά, ενώ ο Ταξιάρχης Φούντας ήταν βασικός για την Τράμπζονσπορ και αγωνίστηκε για 84 λεπτά.