Οι Σανς σκοράρουν 76 πόντους στο ημίχρονο με τη βοήθεια των big-3 (βίντεο)

Οι Φοίνιξ Σανς έδειξαν για μια ακόμη φορά τι είναι ικανοί να πετύχουν φέτος, κερδίζοντας τους Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς με 117-106 σε έναν φιλικό αγώνα που έγινε τα ξημερώματα της Τρίτης.

Το τελικό σκορ δεν είναι αυτό που αξίζει να αναφερθεί, αλλά το πόσους πόντους σημείωσαν οι Σανς στο πρώτο ημίχρονο: 76-54!

Οι Σανς επέλεξαν να χρησιμοποιήσουν όλους τους αστέρες τους για να καταλήξουν σε αυτό το εντυπωσιακό αποτέλεσμα. Ο Ντέβιν Μπούκερ σκόραρε 19 πόντους σε 18 λεπτά, ενώ ο Κέβιν Ντουράντ επίσης πέτυχε 19 πόντους σε 19 λεπτά.

Ο Μπράντλεϊ Μπιλ, που απουσίαζε από έναν αγώνα, επέστρεψε και πέτυχε 11 πόντους, ενώ ο Γκρέισον Άλεν σημείωσε 13 πόντους.

Στην πλευρά των Πόρτλαντ, ο Σέιντον Σαρπ είχε 19 πόντους, ενώ ο Σκάιλαρ Μέις, που βρίσκεται στην ομάδα με τη μορφή συμβολαίου two way, σημείωσε 18 πόντους με εξαιρετικά ποσοστά (5/7 σουτ, 6/8 βολές).

Αξίζει να σημειωθεί ότι για πρώτη φορά αγωνίστηκε ο πρώην παίκτης του Προμηθέα Πάτρας, Τζορτζ Κόντιτ, ο οποίος αγωνίστηκε για 6 λεπτά. Σε αυτό το χρονικό διάστημα, σημείωσε 2 πόντους με 1/2 σουτ, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 2 κομμένα σουτ.

Οι Τζαμπάρι Γουόκερ και Ντούοπ Ριθ συμπλήρωσαν άλλους 13 πόντους.