Οι Κλίπερς κερδίζουν τους Θάντερ με 128-117: Εντυπωσιακή εμφάνιση του Πολ Τζορτζ (βίντεο)

Οι Λος Άντζελες Κλίπερς κατάφεραν να κερδίσουν τους φόρμαρισμένους Θάντερ με σκορ 128-117, με τον Πολ Τζορτζ να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα.

Παρά το γεγονός ότι η Οκλαχόμα κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με 115-114 και 3:37 λεπτά πριν από το τέλος του παιχνιδιού, ο Πολ Τζορτζ ανέλαβε την ευθύνη και με 11 πόντους (από τους 14 που σημείωσαν οι Κλίπερς μέχρι το τέλος) οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.

Εκτός από τους 38 πόντους που σημείωσε, είχε επίσης 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και κανένα λάθος σε 34 λεπτά συμμετοχής. Οι Λέοναρντ και Χάρντεν πρόσθεσαν από 16 πόντους ο καθένας, ενώ ο Πλάμλι σημείωσε άλλους 14 πόντους.

Όσον αφορά την Οκλαχόμα, που γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, ο Τζέιλεν Γουίλιαμς ήταν ο πρώτος σκόρερ με 25 πόντους, ενώ οι Ντορτ και Γκίλτζιους-Αλεξάντερ σημείωσαν από 19 πόντους ο καθένας.

Τα δωδέκαλεπτα: 35-30, 65-61, 99-89, 128-117.