Νίκες για Σίξερς και Πέισερς στην προεποχιακή περίοδο (βίντεο)

Οι Φιλαδέλφια 76ερς επικράτησαν των Νετς στο Μπρούκλιν με σκορ 127-119, ενώ οι Πέισερς επικράτησαν των Ατλάντα Χοκς στην Ιντιάνα με σκορ 116-112 στην προεποχιακή περίοδο του ΝΒΑ.

Χωρίς τους τραυματίες Έμπιντ και Χάρντεν, οι Σίξερς είχαν ξανά τον Κέλι Ούμπρε ως τον πρώτο σκόρερ με 21 πόντους. Ο Τομπάιας Χάρις και ο Πολ Ριντ πέτυχαν από 18 πόντους, ενώ ο Μέλτον πρόσθεσε άλλους 15.

Ο Ταϊρίς Μάξεϊ πέτυχε 8 πόντους σε μόλις 15 λεπτά παιχνιδιού.

Για τους Νετς, ο Μπεν Σίμονς δεν είχε καλή εμφάνιση απέναντι στην πρώην ομάδα του. Είχε 8 πόντους, 9 ασίστ και 6 ριμπάουντ, αλλά έκανε και 8 λάθη.

Ο Καμ Τόμας ήταν ο πρώτος σκόρερ των Νετς με 18 πόντους, ενώ Ο’Νιλ, Γουόκερ και Γουότφορντ πέτυχαν από 13 πόντους, εισέρχοντας από τον πάγκο.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα:

Στην Ιντιάνα, οι Πέισερς προηγήθηκαν με 73-46 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Ατλάντα μείωσε στους 4 πόντους τη διαφορά στο τέλος του αγώνα. Ήταν η πρώτη ήττα της Ατλάντα στους τέσσερις φετινούς φιλικούς αγώνες.

Ο Ταϊρίς Χαλιμπέρτον είχε 15 πόντους και 8 ασίστ, ο Νέμπχαρτ πέτυχε ακόμα 15 πόντους, ενώ ο Μάιλς Τέρνερ και ο Μπάντι Χιλντ πέτυχαν 13 και 11 πόντους αντίστοιχα.

Ο Σαντίκ Μπέι πέτυχε 21 πόντους για τους Χοκς, ο ΝτιΆντρε Χάντερ 16 και ο Έι Τζέι Γκρίφιν 15.

Ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς πέτυχε 9 πόντους, μαζί με 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.