Μυθική εμφάνιση του Γιάννη με 64 πόντους στη νίκη των Μπακς επί των Πέισερς!

Το ξημέρωμα της Πέμπτης, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε μία εξαιρετική εμφάνιση, σκοράροντας 64 πόντους και βοηθώντας τους Μιλγουόκι Μπακς να νικήσουν τους Ιντιάνα Πέισερς με 140-126!

Με αυτή την εμφάνιση, ο Γιάννης ξεπέρασε το προσωπικό του ρεκόρ, το οποίο ήταν 55 πόντοι, στο παιχνίδι εναντίον των Γουίζαρντς τον Ιανουάριο του 2023. Ήταν φανερός ο αποφασισμένος του σκοπός να εκδικηθεί την ήττα των Μπακς από τους Πέισερς στον ημιτελικό του In-Season Tournament.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η εμφάνισή του συνοδευόταν από ένταση, με μια σύρραξη που σχεδόν προκλήθηκε μετά από ένα μαρκάρισμα στον Αντετοκούνμπο από τον Νέσμιθ προς το τέλος του αγώνα:

Ωστόσο, ο Γιάννης δεν επηρεάστηκε καθόλου.

Είχε έναν στόχο και τον πέτυχε πλήρως.

Σε 37:13 λεπτά συμμετοχής, είχε 20/25 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 24/32 βολές, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και ένα κόψιμο!

Σκόραρε 13 πόντους στο πρώτο δωδεκάλεπτο, 8 στο δεύτερο, 17 στο τρίτο και 26 στο τέταρτο, μετρώντας συνολικά 43 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο!

Τα δωδεκάλεπτα: 36-33, 70-63, 101-94, 140-126