Η πρώτη νίκη για τους Σαν Αντόνιο και Γουεμπανιάμα με σκορ 126-122 επί των Ρόκετς (vids)

Οι Σαν Αντόνιο Σπερς και ο rookie, Βίκτορ Γουεμπανιάμα, πήραν την πρώτη νίκη τους στη σεζόν μετά από ένα επικό παιχνίδι με τους Χιούστον Ρόκετς, το ξημέρωμα του Σαββάτου. Ο Γουεμπανιάμα πρωταγωνίστησε στη νίκη, μετά από ισοπαλία 111-111 στην κανονική διάρκεια και κυριάρχησε στην παράταση.

Ο Γουεμπανιάμα σημείωσε 16 από τους 21 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο και την παράταση. Επίσης, είχε 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 blocks.

Παράλληλα, οι Ντέβιν Βασέλ και Κέλντον Τζόνσον προσέθεσαν 25 και 20 πόντους αντίστοιχα για τους Σπερς.

Για τους Χιούστον, ο Αλπερέν Σενγκούν είχε 25 πόντους και 14 ριμπάουντ, ενώ ο Φρεντ ΒανΦλιτ πρόσθεσε 24 πόντους, 8 ριμπάουντ και 12 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα ήταν: 25-23, 52-52, 76-82, 111-111 (κ.α.) 126-122 (παρ.)

Δείτε τα highlights του αγώνα εδώ και τα highlights του Βίκτορ Γουεμπανιάμα εδώ.