Η Μινεσότα παρέμεινε αήττητη στην pre-season με νίκη 121-112 επί των Νιου Γιορκ Νικς στη Νέα Υόρκη (video)

Οι Μινεσότα Τίμπεργουλβς κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 121-112 εναντίον των Νιου Γιορκ Νικς στο Μάντισον Σκουέαρ Γκάρντεν, σε έναν φιλικό αγώνα pre-season του ΝΒΑ που πραγματοποιήθηκε νωρίς το πρωί της Κυριακής.

Η τριάδα Ριντ-Έντουαρντς-Τάουνς ξεχώρισε για τους Τίμπεργουλβς, με τον Ναζ Ριντ να είναι ο πρώτος σκόρερ με 22 πόντους σε μόλις 18,5 λεπτά, πετυχαίνοντας 5/8 τρίποντα!

Ο Άντονι Έντουαρντς και ο Καρλ Άντονι Τάουνς επιστράτευσαν από 17 πόντους έκαστος, παίζοντας σχεδόν 27 λεπτά.

Ο Σέικ Μίλτον συνέβαλε με 12 πόντους και 6 ασίστ.

Για τους Νιου Γιορκ Νικς, ο Αρ Τζέι Μπάρετ ήταν ο πρώτος σε σκορ με 23 πόντους, ενώ η έκπληξη ήρθε από τον Μάιλς ΜακΜπράιντ με 16 πόντους σε μόλις 11:19, πετυχαίνοντας 4/4 τρίποντα και 2/2 δίποντα.

Ο Εβάν Φουρνιέ πρόσθεσε 15 πόντους με 6/10 ευστοχία στα σουτ, εκ των οποίων τα 3/6 ήταν τρίποντα.

Οι Τίμπεργουλβς έχουν ρεκόρ 3-0 σε φιλικούς αγώνες προετοιμασίας, ενώ οι Νιου Γιορκ Νικς είναι 1-1.