Οπαδοί της Ρόντα εισέβαλαν στο γήπεδο για να πανηγυρίσουν την άνοδο, αλλά στο 95ο λεπτό η Χρόνινγκεν τους χάλασε το πάρτι!

Αξιοσημείωτες σκηνές συνέβησαν την Παρασκευή στην 2η κατηγορία της Ολλανδίας στο ματς μεταξύ της Ρόντα και της Καμπούρ για την 37η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-0 φτάνοντας τους 75 βαθμούς και παρέμειναν 2οι, ενώ στο ίδιο διάστημα, η Χρόνινγκεν ανατρέποντας το σκορ στην εκτός έδρας αναμέτρησή της, έφτασε τους 72 βαθμούς.

Η συνδυασμένη εξέλιξη έδινε την άμεση άνοδο στη Ρόντα, με χιλιάδες φίλαθλους να εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο για να γιορτάσουν την επιστροφή της ομάδας στη Eredivisie!

Ωστόσο, όλα άλλαξαν όταν η Χρόνιγκεν βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 90+5′, διατηρώντας τις ελπίδες για άμεση πρόκριση ζωντανές!

Τα παρακάτω βίντεο αποτυπώνουν το έντονο συναισθηματικό κούρσα των παικτών και των οπαδών της Ρόντα σε αυτή τη συναρπαστική αναμέτρηση!