Εντυπωσιακή νίκη των Μπακς επί των Χόρνετς με σκορ 123-85, με τον Αντετοκούνμπο να σκοράρει 24 πόντους

Οι Μπακς επικράτησαν με μεγάλη διαφορά 123-85 εναντίον των Χόρνετς, ενισχύοντας την ψυχολογία τους. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εξαιρετικός με 24 πόντους, παρόλο που έπαιξε μόλις 24 λεπτά.

Έτσι, οι Μπακς έχουν πλέον ρεκόρ 38-21 και βρίσκονται στην τρίτη θέση της Ανατολής με τρεις συνεχόμενες νίκες.

Η διαφορά στο σκορ έφτασε μέχρι και τους 49 πόντους.

Στους κορυφαίους του αγώνα ήταν ο Λίλαρντ με 24 πόντους και ο Πόρτις με 21 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ο Γιάννης σκόραρε 11 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, 15 στο τέλος του πρώτου μέρους και φτάνοντας τους 24 πόντους στην τρίτη περίοδο, πριν να μην αγωνιστεί στο τέλος του αγώνα.

Οι στατιστικές του: 24 πόντοι (7/12 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 7/8 βολές), 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 λάθος.

Για τους Χόρνετς, οι κορυφαίοι ήταν ο Μπρίτζες με 17 πόντους, ο Μαν με 16 πόντους και ο Μίλερ με 14 πόντους.

Η επόμενη αναμέτρηση των Μπακς είναι τα ξημερώματα της Παρασκευής (1/3) εναντίον των Χόρνετς, αλλά αυτή τη φορά στη Σάρλοτ.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-16, 58-26, 94-49, 123-85.