Απροσδόκητη ήττα για τους Bucks στην παράταση από τους Bulls με σκορ 113-120

Ομάδα των Milwaukee Bucks γνώρισε μια απροσδόκητη ήττα από την ομάδα των Chicago Bulls, με σκορ 113-120 στην παράταση, στα ξημερώματα της Παρασκευής. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει την κατάσταση μόνος του.

Ο Άλεξ Καρούσο ισοφάρισε το παιχνίδι με ένα τρίποντο φτάνοντας το 106-106 στο τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα και έπειτα στην παράταση, η ομάδα του Σικάγο επικράτησε.

Αυτή ήταν η 6η ήττα του Μιλγουόκι σε 19 αγώνες, ξεκάθαρα υποδεέστερη ομάδα, που είχε πολλές σημαντικές απουσίες.

Μετά από αυτή την ήττα, οι Μπουλς, που έχουν μόλις 5 νίκες στα πρώτα 19 παιχνίδια, εμφανίστηκαν στο United Center των Σικάγο χωρίς τους δύο καλύτερους παίκτες τους, ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν και Ζακ ΛαΒιν, αλλά η ομάδα των Μπακς δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί αυτήν την κατάσταση.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 26 πόντους με 11/16 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 6/6 βολές, πήρε 14 ριμπάουντ (8 αμυντικά – 6 επιθετικά), έδωσε 5 ασίστ και έκανε 5 κοψίματα και 2 κλεψίματα, αλλά υπήρχαν στιγμές που φάνηκε να αγωνίζεται μόνος.

Ο Μπρουκ Λόπεζ πρόσθεσε 20 πόντους, ενώ ο Ντέμιαν Λίλαρντ πέτυχε 18 με 7/17 σουτ, 1/6 τρίποντα και ο Μαλίκ Μπίσλι 19 με 7/19 σουτ, 5/15 τρίποντα!

Η ομάδα του Έιντριαν Γκρίφιν είχε 16/48 τρίποντα και 28/50 δίποντα, ενώ έκανε 20 λάθη!

Οι οκτώ από τους δέκα παίκτες που έπαιξαν για τους Μπουλς είχαν διψήφιο αριθμό πόντων.

Ο Νίκολα Βούτσεβιτς πέτυχε 29, ενώ πήρε 10 ριμπάουντ και έδωσε 6 ασίστ, ενώ ο Κόμπι Γουάιτ σημείωσε 23. Άλλους 10 πόντους με 14 ριμπάουντ πρόσφερε στο Σικάγο ο Αντρέ Ντράμοντ.

Δωδεκάλεπτα: 26-24, 49-55, 80-80, 106-106 (κ.α.) 120-113 (παράταση)