Ο Αταμάν δηλώνει ότι η πρώτη περίοδος ήταν περίεργη για εμένα – Τι είπε ο Ιτούδης

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από τη Φενέρμπαχτσε με 83-69 και ο Εργκίν Αταμάν μίλησε για την ατυχία της πρώτης περιόδου. Σύμφωνα με τον προπονητή της ομάδας, ξεκίνησαν το παιχνίδι με πολλά λάθη, παραχωρώντας εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό στη Φενέρμπαχτσε και ελεύθερα σουτ με τον Γκούντουριτς. Ο ίδιος παρατήρησε επίσης ότι η ομάδα του δεν έδειξε χαρακτήρα και φοβούνταν να παίξει το παιχνίδι της. Παρά το γεγονός ότι προσπάθησαν να επιστρέψουν στο ματς όταν βρέθηκαν πίσω με 20 πόντους, ήταν δύσκολο να αλλάξουν την εικόνα του αγώνα και τελικά την παραχώρησαν στη Φενέρμπαχτσε.

Από την άλλη πλευρά, ο προπονητής της Φενέρμπαχτσε, Δημήτρης Ιτούδης, σχολίασε ότι η ομάδα του ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, εμφανίζοντας θέληση και παίζοντας καλή άμυνα. Τόνισε επίσης τον ηγετικό ρόλο του Καλάθη στη νίκη, ευχαριστώντας τους φιλάθλους που παρέστησαν στο γήπεδο και τονίζοντας ότι η ομάδα του είναι χτισμένη για να πάει μέχρι το τέλος.