Κώστας Σλούκας: “Περήφανος για την εμφάνισή μας”

Ο Κώστας Σλούκας ηγήθηκε του Παναθηναϊκού και δήλωσε περήφανος μετά το 95-79 επί της Μακάμπι.

Στη flash interview, ο Σλούκας ανέφερε:

“Είμαι συνολικά περήφανος για την εμφάνισή μας, εκτός από το πρώτο δεκάλεπτο. Στα επόμενα τρία δεκάλεπτα ακολουθήσαμε το πλάνο μας. Μπορεί να επηρέασε η πίεση που αντιμετωπίσαμε και η αυτοπεποίθηση του αντιπάλου.

Στο ημίχρονο υπογράμμισα τη σημασία της πείνας και της προσοχής στις λεπτομέρειες. Η ομάδα μας ήταν δυνατή και πέρυσι, αλλά τα μικρά στοιχεία της κοστίσανε στο Final 4″.

Ρωτημένος εάν η εμφάνισή του αποτελεί απάντηση στο λάθος του προηγούμενου παιχνιδιού, ανέφερε:

Όχι, ήμαστε απογοητευμένοι για την ήττα στο προηγούμενο παιχνίδι. Πάντα προσπαθώ να δώσω το καλύτερό μου για την ομάδα σε κάθε ματς”.

Σχετικά με το ρεκόρ της καριέρας του και τον ρυθμό του στο μέλλον, ο Σλούκας ανέφερε:

Προτιμώ να μην σκοράρω τόσο πολύ αν αυτό σημαίνει εύκολες νίκες”.