Εντυπωσιακή μετά από 7 σερί ήττες η Εφές, 99-75 τη Βίρτους!

Εντυπωσιακή νίκη για την Εφές μετά από 7 σερί ήττες, μεταξύ των οποίων και τη νίκη επί του Παναθηναϊκού με 99-75 επί της Βίρτους Μπολόνια το Σινάν Ερντέμ, για την 21η αγωνιστική της EuroLeague.

Η Εφές βελτίωσε το ρεκόρ της στο 8-13, ενώ η Βίρτους παρέμεινε στην τρίτη θέση με 14-7.

Η εταιρεία του Ερντέμ Τζαν εξασφάλισε μια εντυπωσιακή νίκη, απαλύνοντας τον πόνο των προηγούμενων ήττων. Με κορυφαίους τους Ντάριους Τόμπσον και Ελάιτζα Μπράιαντ, κατάφεραν να επιβληθούν επί της Βίρτους Μπολόνια στο Σινάν Ερντέμ.

Σημειώθηκε διαφορά +23 λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η οποία αυξήθηκε στους 27 πόντους στο τέλος του αγώνα.

Οι παίκτες της Βίρτους, από την πλευρά τους, κατάφεραν στις περισσότερες περιπτώσεις να κρατήσουν τη διαφορά σε λογικά επίπεδα, αλλά δεν κατάφεραν να υπερισχύσουν στο τέλος.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Εφές παρατάχθηκε χωρίς τους Γουίλ Κλάιμπερν, Τζούστους Χόλατζ, Ερκάν Γιλμάζ και Ντόγους Οζντεμίρογλου.

Ο αγώνας τελείωσε με το σκορ να δείχνει 99-75 υπέρ της Εφές. Το σκορ ανά δεκάλεπτο ήταν: 1ο: 26-15, 2ο: 50-29, 3ο: 73-54, 4ο: 99-75.