Το Περιστέρι ισοφάρισε με τον Εθνικό – Επική ανατροπή για τη Γλυφάδα επί του Υδραϊκού

Αγωνία στα play-in της Α1 πόλο ανδρών παρατείνεται.

Στο δυνατό παιχνίδι στον Πειραιά, το Περιστέρι απάντησε με μια φανταστική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να κερδίσει τον Εθνικό με 8-6, στέλνοντας τη σειρά σε τρίτο αγώνα!

Ο Ντανίλο Άντζιτς ήταν ο μεγάλος έκπληκτος για την ομάδα του Κώστα Λούδη, με τρία γκολ, ενώ ο Χρυσοσπάθης πρόσθεσε δύο, με κρίσιμα τέρματα. Από την άλλη πλευρά, ο Μεσκί σκόραρε δύο φορές για τον Εθνικό.

Το τρίτο παιχνίδι θα γίνει την Τρίτη, 23 Απριλίου, στις 21:00.

Εθνικός-Περιστέρι 6-8

Οι πόντοι ανά περίοδο: 1-0, 1-4, 2-1, 2-3

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Μυρίλος 1, Θαλασσινός 1, Τεσάνοβιτς, Γερακούδης, Ιωάννου, Πρωτοψάλτης, Καραβιώτης, Παπάκος Κ., Λαδάς Π. 2, Μεσκί 2, Λαδάς Σίμος, Πανάρετος, Μανδαλιός, Κώνστας

ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Σεννής, Μπιτσάκος Χρ., Παπαδημητρίου, Πρέκας, Χρυσοσπάθης 2, Κουκουμάκης 1, Άντζιτς 3, Καρούντζος 1, Φώσκολος 1, Μπεριστιάνος, Τοράκης, Μπιτσάκος Ανδρ., Χόλαντ, Φλώρος, Αλευρίδης

Η Γλυφάδα έκανε μια επική ανατροπή επί του Υδραϊκού, κερδίζοντας με 15-10 και στέλνοντας τη σειρά σε τρίτο παιχνίδι. Η ομάδα του Γιώργου Παπαδόπουλου επικράτησε με επιθετικό ξεσπάσμα στο δεύτερο ημίχρονο, παρά το υστέρημα 4-1 στο πρώτο οκτάλεπτο και 6-5 στο ημίχρονο.

Πρώτος σκόρερ για την Γλυφάδα ήταν ο Πούρος με πέντε γκολ, ενώ οι Τσαταλιός και Ηλιόπουλος πρόσθεσαν τέσσερα γκολ ο καθένας.

Οι πόντοι ανά περίοδο: 1-4, 4-2, 4-1, 6-3

ΑΝΟ Γλυφάδας (Γιώργος Παπαδόπουλος): Κουρούβανης, Τζελάτης, Βαλλιανάτος, Οικονόμου, Μαυράκης, Μπόμπος 1, Μιγιούσκοβιτς 1, Τσαταλιός 4, Παπαγεωργίου, Πούρος 5, Ηλιόπουλος Α. 4, Κούκουνας, Ηλιόπουλος Ν., Αγριτέλης, Ίλιτς

Υδραϊκός (Νίκος Καραμάνης): Πετρόπουλος, Κατσαγούνος, Τακάτα 1, Γκαράνης, Χατζηκυριακάκης, Σουζούκι 3, Μπλάνης, Ρομπόπουλος, Χατζηστεφάνου, Λιαπάκης 6, Χαραλαμπόπουλος, Ζώρζος, Μητράκης, Κανελλόπουλος Χ., Μουρατίδης