Το γκολ του Γκαρνάτσο στη Γιουνάιτεντ ανοίγει τον δρόμο για τη νίκη με την Έβερτον (βίντεο)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντιμετώπισε μια δύσκολη κατάσταση στο “Γκούντισον Παρκ” και παρόλα αυτά επέστρεψε με νίκη 3-0 εναντίον της Έβερτον.

Το γκολ που έγραψε την ιστορία του αγώνα ήρθε στο 3ο λεπτό από τον Αλεχάντρο Γκαρνάτσο, με ένα εντυπωσιακό ψαλίδι και ένα εκπληκτικό τελείωμα που έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Κατά τη διάρκεια του πρώτου μέρους, η Έβερτον πίεσε και είχε τις ευκαιρίες της, με τον Κάλβερτ Λιούιν να απειλεί στο 30ο λεπτό με κεφαλιά. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όμως διατήρησε το προβάδισμά της και σημείωσε τα επιπλέον γκολ που την οδήγησαν στη νίκη.

Στο δεύτερο μέρος, η Γιουνάιτεντ ανανέωσε το προβάδισμά της με πέναλτι που εκτέλεσε επιτυχώς ο Ράσφορντ στο 56ο λεπτό. Ακολούθησε το τρίτο γκολ από τον Άντονι Μαρσιάλ στο 77’, προκαλώντας την ήττα της Έβερτον.

Με αυτή τη νίκη, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανέβηκε στην 6η θέση με 24 βαθμούς, ενώ η Έβερτον παραμένει τελευταία και σε απόσταση -3 βαθμών από την απόλυτη σωτηρία.