Το άλμα των κοριτσιών της Άρσεναλ: Έξι γκολ σε ανατροπή εναντίον της Λέστερ!

Τα κορίτσια της ομάδας της Άρσεναλ βρέθηκαν να υποδέχονται δύο γκολ σε μόλις δύο λεπτά, όταν οι Τίρνεϊ και Κέιμαν σημείωσαν στο 36′ και 38′ αντίστοιχα, φαίνοντας ότι η Λέστερ ήταν σε πολύ καλό δρόμο για τη νίκη στον αγώνα της Κυριακής.

Ωστόσο, οι Λονδρέζες επέδειξαν μεγάλη ψυχραιμία και κατάφεραν να ανατρέψουν το παιχνίδι! Οι ίδιες πέτυχαν τρία γκολ σε λιγότερο από δέκα λεπτά – στο 49′ μείωσε η Λακάς, στο 52′ η Ρούσο ισοφάρισε και στη συνέχεια ακολούθησε ένα αληθινό συνωστισμός από γκολ!

Από εκεί και πέρα, η Άρσεναλ συνέχισε να πιέζει μέχρι και το 90′ + 8′, ενώ κατάφερε να βρει τον στόχο με διάφορες ποδοσφαιρίστριες. Οι Φουρντ, Πέλοβα, Μπλακστένιους και Χέρτιγκ ήταν οι σκόρερ που έδωσαν το τελικό και εντυπωσιακό 6-2.