Τερίμ: «Είμαι πολύ χαρούμενος από την αντίδρασή μας – Έπρεπε να είχαμε σκοράρει νωρίτερα το 2ο γκολ»

Ο Παναθηναϊκός πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson μετά από ένα ματς-θρίλερ, επικρατώντας 2-0 του Ατρομήτου στο Περιστέρι. Τα γκολ πέτυχε ο Μλαντένοβιτς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και… τώρα περιμένει να αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ!

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Φατίχ Τερίμ, εξέφρασε την χαρά του για την αντίδραση της ομάδας μετά την ήττα στο πρώτο ματς, ενώ αναφέρθηκε και στην εικόνα των παικτών που τους έδωσε ευκαιρίες απόψε.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Φατίχ Τερίμ:

«Έπρεπε να είχαμε σκοράρει νωρίτερα το δεύτερο γκολ. Παίξαμε 90 λεπτά πολύ ψηλά, βρήκαμε πολλές ευκαιρίες. Δεν θέλω να σχολιάσω κάτι, θέλω να πω μόνο πως είμαι πολύ χαρούμενος από την αντίδραση μας γιατί χάσαμε στο πρώτο ματς.

Παίξαμε ξανά Τετάρτη αγώνα, ενώ ο αντίπαλός μας δεν είχε ματς και θα έχει ξεκουραστεί την Κυριακή. Πάλι είχε γίνει αυτό την προηγούμενή Τετάρτη. Μέχρι την Κυριακή πρέπει να βρούμε όσα χρειαζόμαστε και να ετοιμαστούμε για το ματς με τον Ολυμπιακό. Σε αυτούς που έδωσα ευκαιρία απόψε αντέδρασαν όλοι μαζί ως ομάδα».