Συναρπαστικό Old Firm με τρομερές συγκινήσεις και τελική ισοπαλία 3-3!

Το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στους Ρέιντζερς και την Σέλτικ στο γήπεδο “Ibrox” για την 32η αγωνιστική της σκωτσέζικης Premiership προσέφερε συναρπαστικό θέαμα και αγωνία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, όμως η ομάδα των Ρέιντζερς ανέτρεψε το σκορ και τελικά το ματς έληξε ισόπαλο με τον Ματοντό να σκοράρει στις καθυστερήσεις για το 3-3. Με αυτό το αποτέλεσμα, οι Ρέιντζερς παρέμειναν με διαφορά ενός βαθμού από τη Σέλτικ, έχοντας όμως ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Σέλτικ προηγήθηκε νωρίς στον αγώνα με γκολ του Μαέντα, αλλά οι Ρέιντζερς αντέδρασαν με τον Ο’Ράιλι να βάζει το 2-1 από πέναλτι. Οι γηπεδούχοι διαμορφώσανε το ισοπαλία με γκολ του Ταβερνιέρ και του Σίμα, παρότι ο Ντέσερς είχε δει το γκολ του να ακυρώνεται από το VAR. Ακολούθησαν νέα γκολ με τον Άιντα να δίνει προβάδισμα στη Σέλτικ, μόνο για τον Ματοντό να ισοφαρίζει με ένα εξαιρετικό τέρμα στις καθυστερήσεις για το τελικό 3-3 σκορ.