Πολώνει τη Χίο και παραμένει αήττητος ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 28-3 της Χίου στο παιχνίδι που άνοιξε την τρίτη αγωνιστική της Α1 πόλο ανδρών, διατηρώντας άπαντα την αήττητη πορεία του και την κορυφή της βαθμολογίας. Ο Ολυμπιακός ερχόταν από τη νίκη του στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό την προηγούμενη εβδομάδα.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 8-1 στο πρώτο δεκάλεπτο και δεν δέχτηκε γκολ για τα επόμενα δύο δεκάλεπτα, φθάνοντας σε ένα εντυπωσιακό 22-1. Στην τέταρτη περίοδο, η Χίος πέτυχε 2 γκολ, αλλά ο Ολυμπιακός σημείωσε άλλα 6, ολοκληρώνοντας το ματς με σκορ 28-3.

Οι ενδεκάδες:

ΝΟ Χίου (Γεράσιμος Βολτυράκης): Ι. Καρακούρος, Κ. Φρυδάς, Τσικοβάνι, Μ. Καρακούρος, Καλαργυρός, Παπαλουκάς, Γκάγκουλιτς 1, Πανταζόπουλος, Μαρουλάς, Αμπαζής 2, Κοτσαμπάς, Κουστουμπέκης, Μπόης, Δ. Φρυδάς

Ολυμπιακός (Χέρβο Κόλιανιν): Μπίγιατς, Λόντσαρ 2, Γενηδουνιάς 4, Φουντούλης 4, Γούβης 1, Δερβίσης 3, Χαλυβόπουλος, Αλαφραγκής 2, Δήμου 6, Νικολαΐδης 1, Παπαναστασίου 3, Δαμίγος, Γκίλλας 2