Ποιος Αλ Ιτιχάντ; Ο Σαλάχ της Λίβερπουλ είναι… 10/10! (video)

Ο αστέρας από την Αίγυπτο, παίκτης της Λίβερπουλ, φυσικά αντιλαμβάνεται την πολύνεκρη αναφορά που γίνεται γύρω από το όνομά του και τα αστρονομικά ποσά που προσφέρει η Αλ Ιτιχάντ για να τον κάνει δικό της, αλλά θέτει πάνω απ’ όλα την ομάδα του Λίβερπουλ και το καλό της, δείχνοντας απόλυτο σεβασμό.

Μετά τον αγώνα με την Άστον Βίλα για την 4η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, ο Μοχάμεντ Σαλάχ έχει πλέον συμμετοχή σε 10 τέρματα σε οποιαδήποτε μορφή, είτε σκοράροντας είτε παρέχοντας ασίστ, στα 10 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

Από την προηγούμενη σεζόν, όταν υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο το καλοκαίρι του 2022, συνεχίζει με την ίδια ένταση και στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Αυτός ήταν το δεύτερο γκολ του φέτος στο πρωτάθλημα, καθώς είχε ήδη σκοράρει κατά την αναμέτρηση με την Μπόρνμουθ στη νίκη με 3-1, σε έναν αγώνα όπου οι “κόκκινοι” αναγκάστηκαν να παίξουν στο δεύτερο ημίχρονο με έναν παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Μακ Άλιστερ, η οποία αργότερα ακυρώθηκε.