Παναθηναϊκός: Η Μαριάννα Μπελιά αναδείχτηκε MVP του 4ου τελικού της Volley League γυναικών

Η Μαριάννα Μπελιά έπαιξε βασικό ρόλο στη νίκη της γυναικείας ομάδας βόλεϊ του Παναθηναϊκού εναντίον του Ολυμπιακού με 3-1 σετ στον τέταρτο τελικό της Volley League Γυναικών.

Η Ελληνίδα λίμπερος αντιμετώπισε 46 σερβίς από τον αντίπαλο και συνέβαλε στην ισοφάριση της ομάδας σε 2-2, κερδίζοντας το βραβείο της πολυτιμότερης παίκτριας του παιχνιδιού!

Ανακοίνωση της Αρχής:

«Η Μαριάννα Μπελιά αναδείχτηκε MVP του τέταρτου τελικού της Volley League Γυναικών.

Η Ελληνίδα λίμπερος με τη σταθερή απόδοσή της και τις καθοριστικές αμυντικές ενέργειές της ήταν η κορυφαία σε αυτήν τη νίκη του Παναθηναϊκού με 3-1 σετ εναντίον του Ολυμπιακού. Η Μπελιά παρέμεινε σταθερή σε όλο το ματς, αντιμετωπίζοντας 46 σερβίς του Ολυμπιακού και δεν έκανε κανένα λάθος. Ακόμη, πραγματοποίησε πολλές αμυντικές ενέργειες, δίνοντας την ευκαιρία στις συμπαίκτριές της να αντεπιτεθούν. Σε 46 αποδόσεις, είχε ποσοστό επιτυχίας 55% με 26% άριστες».