Ο Παναθηναϊκός λύγισε τον Ολυμπιακό στο tie break και ισοφάρισε τη σειρά των τελικών του Volley League

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να κερδίσει τον Ολυμπιακό σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, καταλήγοντας στο tie break. Πλέον, και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε ισοπαλία 2-2 στη σειρά των τελικών της Volley League. Οι “πράσινοι” αντέδρασαν με νέα ανατροπή επί των “ερυθρολεύκων”, καταφέρνοντας να κερδίσουν με 3-2 σετ. Η επόμενη αναμέτρηση θα λάβει χώρα τη Δευτέρα (22/4) στο κλειστό γυμναστήριο “Μελίνα Μερκούρη”.

Ανάλυση του αγώνα:

Ο Παναθηναϊκός μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, παίρνοντας το πρώτο σετ με εξαιρετικό μπλοκ και διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος. Ο Ολυμπιακός απάντησε στο δεύτερο σετ, ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 1-1. Το τρίτο σετ κρίθηκε με ανατροπή υπέρ του Ολυμπιακού, ενώ η ισορροπία διατηρήθηκε μέχρι το τέταρτο σετ. Το ματς οδηγήθηκε στο tie break, όπου ο Παναθηναϊκός κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 σετ.

Τα σετ: 25-15, 21-25, 20-25, 25-20, 19-17