Ο Ντεμέτριους ευχήθηκε… καλή χρονιά και κράτησε στην κορυφή την Athens Kallithea!

Η Athens Kallithea επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού Β και βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα βρίσκεται στο +4 από τα δεύτερα Χανιά, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» είναι στην 8η θέση με 11 βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Ντεμέτριους και συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα. Ακόμη ένα γκολ σημειώθηκε στο 73ο λεπτό από τον ίδιο παίκτη, με την αντίπαλη ομάδα να μειώνει σε 2-1 στο 86’.

Η Athens Kallithea πήρε μια σημαντική νίκη και συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας του Νοτίου Ομίλου. Ας ρίξουμε μια ματιά στο πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής Α’ όμιλος για να ενημερωθούμε για τα επόμενα παιχνίδια.