Ο Άρης κατέγραψε τρίτη ήττα από την Ουλμ στο Euro Cup

Ο Άρης δεν κατάφερε να επικρατήσει στην παράταση και υπέστη ήττα με 88-99 από την Ουλμ στην όγδοη αγωνιστική του Euro Cup. Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα παρέμεινε στις τρεις νίκες στον πρώτο όμιλο.

Στο παιχνίδι, οι ξένοι παίκτες του Άρη βρήκαν λύσεις στο γερμανικό καλάθι, όμως η Ουλμ επέστρεψε στο ματς με σωστές επιλογές στην επίθεση. Παρά τις αρχικές καλές επιδόσεις της ομάδας, οι Γερμανοί κατάφεραν να ανατρέψουν το παιχνίδι και να πάρουν τη νίκη στην παράταση.

Παρόλο που ο Αρης άντεξε καλά στους πρώτους αγώνες, οι αντίπαλοί του καταφέρθηκαν αποτελεσματικά στον παράγοντα της επίθεσης. Παρά τις προσπάθειες της ομάδας να διατηρήσει το προβάδισμα, η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι στην παράταση.