Νιούκαστλ: Μια επιβλητική νίκη εναντίον της Παρί Σεν Ζερμέν! (Βίντεο)

Το St. James’ Park έζησε μια μαγευτική και ονειρεμένη νύχτα. Η ομάδα της Νιούκαστλ έδειξε απίστευτη ενέργεια και πάθος κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Παρί Σεν Ζερμέν. Οι φίλοι της Νιούκαστλ πανηγύρισαν και δημιούργησαν εκπληκτική ατμόσφαιρα στις εξέδρες. Η ομάδα άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό μετά από ένα εκπληκτικό γκολ του Αλμιρόν, μετά από σουτ του Ίσακ που απέκρουσε ο Ντοναρούμα. Στο 40ο λεπτό, ο Μπερν σκόραρε με κεφαλιά μετά από καλό γέμισμα του Γκιμαράες, για να φέρει το σκορ στο 2-0.

Ακόμη και κάτω από έναν ισχυρό χειμωνιάτικο καταρράκτη, οι οπαδοί απήλαυσαν την εμφάνιση της ομάδας. Στο 50ο λεπτό, ο Λονγκσταφ σκόραρε με ένα εξαιρετικό σουτ για να φέρει το σκορ στο 3-0. Λίγα λεπτά αργότερα, η Παρί Σεν Ζερμέν μείωσε σε 3-1 χάρη στο γκολ του Λούκας Ερναντές. Παρά ταύτα, η Νιούκαστλ δεν σταμάτησε να προσπαθεί και στο τέλος του αγώνα σκόραρε ξανά, αυξάνοντας το προβάδισμά της στο 4-1 με ένα εξαιρετικό σουτ του Σαρ.