Νίκησε το ντέρμπι με τον Ηρακλή και συνεχίζει αήττητος ο Λεβαδειακός!

Ο Λεβαδειακός συνεχίζει ακάθεκτος! Οι Βοιωτοί πέρασαν από το γήπεδο του Ηρακλή στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου και επικράτησαν με σκορ 1-0, καθώς συνεχίζουν το εντυπωσιακό αήττητο σερί τους με 6 σερί νίκες.

Οι παίκτες του Νίκου Νιόπλια παρουσιάζουν συνεχώς ότι δεν έχουν αντίπαλο και παρόλο που βρισκόμαστε σε αρχικό στάδιο της Super League 2, φαίνονται να είναι ένα επίπεδο πάνω από τους ανταγωνιστές τους και έχουν ήδη βάλει τις βάσεις για την επιστροφή τους στην πρώτη κατηγορία.

Μετά από έναν άγονο και ισορροπημένο πρώτο ημιχρόνο, ο Ηρακλής έφτασε πολύ κοντά στο προβάδισμα. Καθώς κέρδισε ένα πέναλτι στο 53ο λεπτό, το οποίο εκτέλεσε ο Σίλβα ένα λεπτό αργότερα, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Λεβαδειακός εκμεταλλευόμενος την ευκαιρία, με τον Νίκα να σκοράρει για άλλη μία φορά και να πάρει το προβάδισμα για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να διατηρήσουν το σκορ μέχρι το τέλος του αγώνα και να πάρουν την έκτη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια!

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, ο ΠΑΟΚ Β νίκησε με σκορ 2-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τρεις σερί ήττες. Ο “δικέφαλος του βορρά” ήταν καλύτερος και κατάφερε να πάρει μια δίκαιη νίκη.

Οι γηπεδούχοι ήταν κοντά στο προβάδισμα στο 18ο λεπτό, αλλά ο Τσέλιος είδε το τελείωμά του να καταλήγει στο δοκάρι. Παρόλα αυτά, είκοσι λεπτά αργότερα, ο Γκορντεζιάνι με πέναλτι άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ Β, ενώ στο 67ο λεπτό ο Ρουμνιάτσεβ έγραψε το 2-0 με ένα ωραίο σουτ και το σκορ παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ταυτόχρονα στον Νότιο Όμιλο, η Ηλιούπολη κέρδισε την Παναχαϊκή με 1-0, πετυχαίνοντας την τρίτη νίκη της στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν κοντά στο γκολ στο 3ο λεπτό με τον Ντε Ολιβέιρα, αλλά το δοκάρι ανάγκασε την μπάλα να μην περάσει τη γραμμή του τέρματος. Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο 23ο λεπτό με ένα πέναλτι που εκτέλεσε ο Άντο. Παρότι παίζονταν με έναν παίκτη λιγότερο από το 47ο λεπτό λόγω αποβολής του Ταφταρίδη, κατάφεραν να διατηρήσουν το σκορ και να πάρουν μια πολύτιμη νίκη.