Νίκες για τους πρωτοπόρους και στους δύο ομίλους της Super League 2

Οι προπορευόμενες ομάδες και των δύο ομίλων της Super League 2 σημείωσαν νίκες.

Στον Β’ Όμιλο για την 14η αγωνιστική, η ομάδα Athens Kallithea FC επικράτησε με 3-0 καθώς υποδέχθηκε τον Παναθηναϊκό Β. Η προσπάθεια των γηπεδούχων απλοποιήθηκε εντός λίγων λεπτών στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Και αυτό διότι αρχικά βρέθηκαν με παίκτη παραπάνω καθώς ο Τουρκοχωρίτης απεβλήθη στο 21′. Οι παίκτες Κυνηγόπουλος στο 23′ και Λουκίνας στο 27′ σκόραραν, θέτοντας γερές βάσεις για τη νίκη. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Βασιλόγιαννης στις καθυστερήσεις (90’+2′).

Οι Χανιά συνέχισαν την επιτυχημένη πορεία τους μετά το ευρύ 4-0 επί του Διαγόρα.
Ο Μάναλης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 23′, ενώ οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμη τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο με τους παίκτες Κόλα (64′), Ντίας (70′) και Νίκολιτς (90’+1′).

Για τον ίδιο όμιλο, η Καλαμάτα επικράτησε με buzzer beater του Γρίβα στο 90’+8′ με 1-0 επί του Αιγάλεω και ανέβηκε στη 3η θέση.

Στον Α’ Όμιλο, ο Λεβαδειακός επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα Πόντου.
Ο Ρόμο σκόραρε στο 74′.

Η ΑΕΛ νίκησε με 2-0 τον Αιολικό με τα γκολ του Μαυριά στο 20′ και του Ηλιάδη στο 22′. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 87′ με τον αποκλεισμό του Τριανταφύλλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Νίκη Βόλου νίκησε 3-0 την Κοζάνη με τα γκολ των Τζιώρα (45’+1′ και 77′) και Κρητικού (67′).