Μία Παραμυθένια Πρόκριση: Η Ευκαιρία της Χρονιάς, το Γκολ της Μεταγραφής και ο Άγιαξ Προκρίθηκε στους “16”! (Βίντεο)

Ο Άγιαξ κατάφερε να πάρει μια εκπληκτική πρόκριση απέναντι στη Μπόντο Γκλιμτ, παρότι έπαιζε με έντεκα παίκτες.

Μετά από ένα αγώνα που πήγε στην παράταση ο Άγιαξ κατάφερε να κερδίσει, παρά την εξαιρετική απόδοση της αντίπαλης ομάδας.

Στο 95ο λεπτό, η Μπόντο Γκλιμτ αστόχησε σε ένα απίθανο τετ-α-τετ, προ κενής εστίας, διατηρώντας το 1-1 και δίνοντας στον Άγιαξ την ευκαιρία να κερδίσει στα πέναλτι.

Ωστόσο, στο 113’, ο Τέιλορ πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ, με ένα πανέξυπνο πλασέ, και ο Άγιαξ κατάφερε να προκριθεί με 2-1, προκειμένου να συνεχίσει στους «16» του Europa Conference League!