Μια μεγάλη επιτυχία για τον Ολυμπιακό: Προκρίθηκε στα ημιτελικά του Conference League και αντιμετωπίζει την Άστον Βίλα! (βίντεο)

Παρά την ευκαιρία να εξασφαλίσει μια ιστορική πρόκριση στην Τουρκία μετά τη νίκη 3-2 στον “Γεώργιος Καραϊσκάκης”, ο Ολυμπιακός δεν φοβήθηκε τη Φενέρμπαχτσε και παρατάχθηκε επιθετικά.

Παρότι ξεκίνησε με πίσω στο σκορ από τον Καχβετσί, οι “ερυθρόλευκοι” διατήρησαν την ψυχραιμία τους και αντιμετώπισαν την κατάσταση. Παρόλες τις ευκαιρίες που δημιούργησαν στο πρώτο ημίχρονο, το σκορ παρέμεινε 1-0 υπέρ της Φενέρ.

Η αναμέτρηση οδήγησε στην παράταση, όπου ο Ολυμπιακός είχε τις καλύτερες ευκαιρίες. Έχοντας ως ήρωα τον Τζολάκη που απέκρουσε τρία πέναλτι, η ελληνική ομάδα προκρίθηκε στα ημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσει την Άστον Βίλα στους “4” του τουρνουά!