Με ατυχία ο ΑΝΟΓ στους ομίλους του Euro Cup

Με ατυχία ξεκίνησε ο ΑΝΟ Γλυφάδας την προσπάθειά του στον Α’ όμιλο του EuroCup γυναικών. Ο ΑΝΟΓ υπέστη ήττα 17-14 από την ομάδα της Λιλ στην πρεμιέρα της φάσης των ομάδων που αποκλείστηκαν από το Champions League.

Η ελληνική ομάδα υποχώρησε στο δεύτερο δεκάλεπτο και δέχτηκε πέντε σερί γκολ, με συνέπεια το ισοπαλία 4-4 της πρώτης περιόδου να γίνει 9-4 ως το ημίχρονο.

Στη συνέχεια, επέδειξε ξανά επίθεση, αλλά δεν κατάφερε να επαναφέρει την αμυντική ισορροπία, με αποτέλεσμα να υποστεί την ήττα.

Στο επόμενο παιχνίδι, ο ΑΝΟΓ θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Ντε Ζάαν στις 21 Οκτωβρίου.

Τα δεκάλεπτα 4-4, 0-5, 6-4, 4-4

ΑΝΟ Γλυφάδας (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Νίνου Π. 2, Μουστακαρία 2, Λούδη Αν., Γρηγοροπούλου 1, Ρουμελιώτη, Κανελλοπούλου, Φράνκι 2, Ο’ Ράιλ 3, Φουντωτού 3, Πιοβάν, Κουρέτα 1, Τσιάρα

Λιλ (Ανέστης Πεσματζόγλου): Ρικρόλ, Ουσάς, Φρι, Κλάπερτον, Χάρντι 2, Βέρνου Ε. 3, Κορντοσκάϊα 3, Μπόβαλη 1, Ντι Φράγια, Μπαρίγκο Ρομέρο 3, Ρουσσάκη, Μαγντόβα 5, Λεφέμπγ