Λέστερ – Κάρντιφ 2-1: Η απόλυτη νίκη για τις “Αλεπούδες” στο ντεμπούτο του Σιώπη

Ο Μανώλης Σιώπης ηττήθηκε στο ντεμπούτο του στην Αγγλία και την Championship. Λίγο πριν από 24 ώρες μετά την ανακοίνωση της μεταγραφής του στην Κάρντιφ, ο αμυντικός χαφ φόρεσε για πρώτη φορά τη φανέλα της νέας του ομάδας και μπήκε ως αλλαγή στο 61ο λεπτό της ήττας από τη Λέστερ με 2-1 στο “King Power Stadium”.

Η Λέστερ προηγήθηκε στο 36ο λεπτό με τον Μάρκαλ Μαντιβαντούα, αλλά η Κάρντιφ ισοφάρισε πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 45+1′ με τον Άαρον Ράμσεϊ. Οι “Αλεπούδες” όμως δεν είχαν τελειώσει ακόμη και στο 90+2′, ο Κασάντεϊ πέτυχε το γκολ της νίκης.

Στην αρχική ενδεκάδα της Κάρντιφ ήταν ο Δημήτρης Γούτας, ο οποίος αγωνίστηκε για 77 λεπτά.

Η Λέστερ έχει 3/3 νίκες στην Championship, ενώ η Κάρντιφ έχει μέχρι στιγμής μόνο έναν βαθμό.