Κύπελλο Ισπανίας: Η Βαλένθια και η Χετάφε περνούν στο επόμενο γύρο, ενώ η Εσπανιόλ κερδίζει το ντέρμπι!

Η Βαλένθια προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Ισπανίας, κερδίζοντας την Αρόζα με 1-0 στην έδρα της. Ο Γιάρεμτσουκ σημείωσε το μοναδικό τέρμα στο 8ο λεπτό.

Επίσης, η Χετάφε πέρασε στον επόμενο γύρο μετά τη νίκη της 2-1 επί της Ατζενέτα. Ο Λατάσα και ο Γκόρχα σκόραραν για την ομάδα της Μαδρίτης.

Σε ένα ακόμα ενδιαφέρον ματς, η Εσπανιόλ κέρδισε τη Βαγιαδολίδ με 3-1 στο εντός έδρας παιχνίδι τους. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2 τέρματα του Ζοφρέ, ενώ ο Σαλαζάρ μείωσε για την Βαγιαδολίδ. Το τέρμα του Πουάδο στις καθυστερήσεις «κάθαρισε» το παιχνίδι.

Τέλος, η Καστεγιόν έκανε την έκπληξη, επικρατώντας της Οβιέδο με 2-1.