Ο Κούτσερ μιλάει για την ήττα από τον Παναθηναϊκό

Ο τεχνικός της Ντνίπρο, Ολεξάντρ Κούτσερ, εξέφρασε την απογοήτευσή του για το αποτέλεσμα και την εικόνα της ομάδας του μετά την ήττα 3-1 από τον Παναθηναϊκό. Ο Κούτσερ ανέφερε ότι η ομάδα του φοβήθηκε τους αντιπάλους της και ότι έχασε τη συγκέντρωσή της σε κρίσιμες φάσεις.

Σχολιάζοντας το παιχνίδι, o Κούτσερ είπε ότι στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του φοβήθηκε τον αντίπαλο και δεν ήταν συγκεντρωμένη. Στο δεύτερο ημίχρονο, αν και παίξανε καλά, οι ανεπαρκείς στιγμές κοντά στο τέρμα τους στοίχισαν. Παρά ταύτα, ο Κούτσερ τόνισε ότι δεν χάθηκε τίποτα και ότι η ομάδα μπορεί να παίξει καλύτερα στον επόμενο αγώνα.

Ο Κούτσερ αναφέρθηκε επίσης και στον νεαρό τερματοφύλακα της ομάδας, ο οποίος έπαιξε λόγω τραυματισμού άλλων τερματοφυλάκων. Εξήγησε ότι η επιλογή ήταν βασισμένη στις καλές εμφανίσεις του κατά τη διάρκεια της προπόνησης.