Η Τότεναμ του Ποστέκογλου επιστρέφει: Μεγάλη νίκη επί της Νότιγχαμ, μοιάζει στο +6 από τη Γιουνάιτεντ στην ίδια θέση με τη Σίτι! (βίντεο)

Η Τότεναμ πανηγύρισε μια πολύ σημαντική νίκη επί της Νότιγχαμ Φόρεστ στο «Σίτι Γκράουντ», καθώς επικράτησε με 2-0, σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο.

Μπήκε καλά στο ματς, βρήκε τρόπους να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα των γηπεδούχων, απείλησε με τον Σον νωρίς και με τον Κουλουσέφσκι. Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ριτσάρλισον σκόραρε και μετέτρεψε σε ασίστ τη σέντρα του Κουλουσέφσκι, ανεβάζοντας την ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου μπροστά στο σκορ.

Δευτερολεπτιές πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ο Anthony Elanga ακυρώνεται το γκολ από τον VAR. Στο δεύτερο μέρος, ο Κουλουσέφσκι “διπλασίασε” το σκορ με ένα όμορφο τελείωμα, ενώ η εμφανίση τους υποβαθμίστηκε όταν ο Μπισούμα αποβλήθηκε στο 70’.

Η ομάδα έμεινε ανταγωνιστική με το 2-0 μέχρι το τέλος και εδραιώθηκε στην 5η θέση. Η Νότιγχαμ βυθίστηκε περισσότερο στην ταξιτζή της, δείχνοντας πάλι αμφιβόλου αξίας υπό τον Στιβ Κούπερ.

Την ίδια χρονική στιγμή, η Τότεναμ βρίσκεται στη θέση που έχει η Μάντσεστερ Σίτι, με τους ίδιους βαθμούς και έξι περισσότερους από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.