Η Σίτι νίκησε τη Μπράιτον, ενώ το Νιούκαστλ επικράτησε της Κρίσταλ Πάλας και το Λούτον πήρε βαθμό από τη Νότιγχαμ Φόρεστ!

Στον αγώνα ανάμεσα στη Μάντσεστερ Σίτι και τη Μπράιτον, οι οικοδεσπότες είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με 2 γκολ. Η Μπράιτον προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι, αλλά η Σίτι κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα και να πάρει τη νίκη με 2-1.

Στην αναμέτρηση μεταξύ του Νιούκαστλ και της Κρίσταλ Πάλας, η ομάδα του Νιούκαστλ επικράτησε με 4-0. Ο Μέρφι ήταν ο πρωταγωνιστής του αγώνα, καθώς σκόραρε ένα γκολ και έκανε δύο ασίστ.

Στον αγώνα ανάμεσα στη Μπόρνμουθ και τη Γουλβς, η Μπόρνμουθ προηγήθηκε αλλά η Γουλβς κατάφερε να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο και να πάρει τη νίκη με 2-1.

Στην αναμέτρηση ανάμεσα στη Νότιγχαμ Φόρεστ και το Λούτον, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς με 2-2. Η Λούτον προηγήθηκε, αλλά η Φόρεστ ανταποκρίθηκε και πήρε έναν βαθμό.

Στον αγώνα μεταξύ της Μπρέντφορντ και της Μπέρνλι, η Μπρέντφορντ πήρε μία σημαντική νίκη με 3-0. Η Μπρέντφορντ εμφάνισε καλή απόδοση και αξιοποίησε τις ευκαιρίες της για να πάρει τη νίκη.