Η σημασία του Μπρούνο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (βίντεο)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 4-2

Τρομερή ανατροπή στο «Ολντ Τράφορντ». Παρόλο που έγινε για λίγα λεπτά, οι οπαδοί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είδαν τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, η τελευταία στη βαθμολογία, να προηγείται. Και όλα αυτά λόγω ενός σφάλματος του Ονάνα. Οι «κόκκινοι διάβολοι» επικρατούσαν, αλλά ο Φόντριγχαμ κρατούσε το μηδέν, μέχρι που στο 34′ ο Μπογκλ κερδίζει τη μπάλα από αμελητέα μετάδοση του Ονάνα και ανοίγει το σκορ. Το θετικό για την ομάδα του Τεν Χακ είναι πως απαντά άμεσα, με τον Γκαρνάτσο στο 42′ και τον Μαγκουάιρ στο 81′ να φέρνουν το ματς στα ίσια.

Αλλά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν σταματά εκεί. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Σέφιλντ βρίσκει το 2-1, αλλά η αντίδραση έρχεται από τον Μπρούνο που ισοφαρίζει με πέναλτι και κάνει το 2-2. Στη συνέχεια, με ένα εκπληκτικό σουτ του, φέρνει την ανακούφιση στην ομάδα του και τελικά οδηγεί την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη νίκη 4-2.

Κρίσταλ Πάλας – Νιούκαστλ 2-0

Η Πάλας τίθεται αντιμέτωπη με τη Νιούκαστλ σε ένα δύσκολο ματς. Παρά την αντίσταση των «καρακάξων», η Πάλας καταφέρνει να επικρατήσει 2-0, με τον Ματετά να είναι ο ηρωικός σκόρερ του ματς.