Η Σέλτικ διέλυσε την Αμπερντίν με σκορ 6-0, με τον πρώην παίκτη του Άρη, Λουίς Πάλμα, να εντυπωσιάζει

Η Σέλτικ επικράτησε με εντυπωσιακό σκορ 6-0 κόντρα στην Αμπερντίν στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Scottish Premier. Στο παιχνίδι αυτό ένας από τους κορυφαίους παίκτες ήταν ο πρώην ποδοσφαιριστής του Άρη, Λουίς Πάλμα, ο οποίος σκόραρε και μοίρασε τρεις ασίστ.

Η ομάδα του σκόραρε το πρώτο γκολ στο 9ο λεπτό, με τον Πάλμα να πασάρει στον Γιάνγκ Χιούν-Τζουν, ενώ στο 16’ ο Φουρουχάσι διπλασίασε τα τέρματα της Σέλτικ. Μέχρι το 76ο λεπτό, η Αμπερντίν παρουσίαζε ανταγωνιστική εμφάνιση, όμως στη συνέχεια, η Σέλτικ επέδειξε την υπεροχή της. Ο Πάλμα έκανε το 3-0 με άψογη εκτέλεση πέναλτι.

Και στις καθυστερήσεις, η Σέλτικ πέτυχε τρία ακόμα γκολ, με τον Πάλμα να μοιράζει άλλες δύο ασίστ. Στον Τέρνπουλ στο 90’+2’ και στον Χίιον-Γκιου στο 90’+7’, ενώ ο τελευταίος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90’+9’.