Η Περιστέρι bwin κέρδισε τη Σόμπατελι με δύο σημεία και προκρίθηκε στην Ουγγαρία, απόφυγε τον κίνδυνο… εμφράγματος!

Η αναμέτρηση

Μέτα από ένα εξαιρετικά ισορροπημένο ξεκίνημα, η ομάδα Περιστέρι bwin ενίσχυσε την απόδοσή της και πήρε προβάδισμα με +4, με σκορ 9-13, χάρη σε ένα τρίποντο του παίκτη Χουγκάζ. Στη συνέχεια, ο φόργουορντ της Περιστέρι bwin σημείωσε ακόμα ένα τρίποντο, φτάνοντας το σκορ στο 10-16, ενώ ο Τζο Ράγκλαντ πέτυχε ένα λέι απ για το 10-18. Οι αντίπαλοι μείωσαν προσωρινά σε 16-20, με τους παίκτες Τίμπι και Μπάρατς. Ωστόσο, η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη κατάφερε να ολοκληρώσει δυναμικά το πρώτο δεκάλεπτο, φτάνοντας το σκορ στο 18-25, με την προσθήκη πόντων από τους παίκτες Χάντς και Ρένφρο.

Κίνησε τώρα τον δικό σου παίκτη σε ένα κόσμο δράσης με το , σε αυτό το ακόμα πιο αναπτυγμένο και δυναμικό πλαίσιο παιχνιδιού.

Με τρίποντα από τους παίκτες Κασελάκη και Ντάνγκουμπιτς στην αρχή του δευτέρου δεκαλέπτου, η ομάδα Περιστέρι bwin διαφοροποιήθηκε κερδίζοντας πλεονέκτημα +13 (18-31). Με τρεις βολές από τον Χαντς, η Περιστέρι bwin επεκτείνει το προβάδισμά της σε +14 (25-39). Με τον επικεφαλή τους Ζόλταν Περλ, η ομάδα Φάλκο προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά (29-39), αλλά η Περιστέρι bwin απέρροφησε γρήγορα την αντίδρασή τους και έφτασε στο 33-48, με τη βοήθεια του παίκτη Τρέβορ Τόμπσον, πριν από τη συμβολή του Ράγκλαντ με ένα τρίποντο που έφερε το σκορ στο 36-53. Η πρώτη μισή περίοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 38-54.

Παρακολούθησε τώρα το , για την καλύτερη εμπειρία δράσης σε συνδυασμό με τη ροή του παιχνιδιού.

Γρήγορα στη δεύτερη μισή περίοδο, η Περιστέρι bwin έφτασε στο 44-63 με τους παίκτες Ράγκλαντ και Γουίλιαμς, που σηματοδότησε τη μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα. Οι αντίπαλοι επιχείρησαν να μειώσουν σε 49-63 με τους παίκτες Πόνγκο και Τίμπι, αλλά η Περιστέρι bwin αντέδρασε με τον ηγέτη της Ρένφρο, φτάνοντας πάλι σε προβάδισμα +7 (51-68), πριν ο παίκτης Ντάνγκουμπιτς αντιμετωπίσει το σκορ 51-72. Οι γηπεδούχοι δεν εγκαταστάθηκαν ήσυχα και έδωσαν στους αντιπάλους τους την ευκαιρία να μειώσουν σε 58-72, με αυτό το σκορ να ολοκληρώνει το τρίτο δεκάλεπτο. Απόλαυσε τώρα το και διεισδύστε πιο βαθιά στη συναρπαστική δράση.

Η Περιστέρι bwin ξεκίνησε αδύναμα στην αρχή της τρίτης περιόδου, επιτρέποντας στους αντίπαλους της να επιστρέψουν στο παιχνίδι με ηγέτη τον Μπόρις Μπάρατς και τον Ζόλταν Περλ, με την διαφορά να μειώνεται διαρκώς μέχρι το 73-79! Η Περιστέρι bwin κατάφερε να ξανακατακτήσει προβάδισμα +9, χάρη σε τρεις βολές του παίκτη Χουγκάζ, αλλά οι Ούγγροι απάντησαν άμεσα με σκορ 75-82. Ο παίκτης Τζορντάνο έκανε ένα μεγάλο τρίποντο για το 80-84, αλλά οι παίκτες Γουίλιαμς και Χαντς σημείωσαν κρίσιμους πόντους για το 80-88. Οι γηπεδούχοι δεν το παράτησαν, και πέτυχαν ουσιαστικούς πόντους ΔΜΣ παίκτες Πόνγκο και Περλ, φτάνοντας στο 77-80. Ο παίκτης Γουίλιαμς έχασε δύο κρίσιμες βολές, δίνοντας τη δυνατότητα στη Σόμπατελι να ισοφαρίσει, αλλά το σουτ του Πόνγκο στο τέλος δεν έφτασε στόχο και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 77-80.

Αναφορά δεκάλεπτων: 18-25, 38-54, 58-72, 77-80

Δείτε τα λεπτομερή στατιστικά του παιχνιδιού εδώ.