Η Παρί Σεν Ζερμέν επιστρέφει στις νίκες με χατ-τρικ Εμπαπέ σε νίκη 6-2 επί της Μονπελιέ

Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με άνεση της Μονπελιέ στο εκτός έδρας παιχνίδι τους. Μετά από τρεις αγωνιστικές χωρίς νίκη, η Παρί διέλυσε την αντιπάλους με σκορ 6-2, με τον Εμπαπέ να πρωταγωνιστεί πετυχαίνοντας χατ-τρικ και φτάνοντας τα 38 γκολ φέτος και τα 250 με την ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό και παρά την αντίδραση της Μονπελιέ, κατάφεραν να κυριαρχήσουν. Ο Εμπαπέ έκανε χατ-τρικ, ενώ το υπόλοιπο σκορ διαμορφώθηκε από διάφορους παίκτες της Παρί.

Σε άλλα αποτελέσματα, ξεχώρισε η νίκη της Λιόν επί της Τουλούζ με 3-2 και η νίκη του Λιλ επί της Λανς με 2-1.