Η Νιούκασλ νίκησε την Τσέλσι με σκορ 4-1 και η Γουέστ Χαμ ανατρέπει το παιχνίδι στο 91′!

Νιούκασλ – Τσέλσι 4-1

Το παιχνίδι ξεκίνησε με γρήγορο ρυθμό και επιθέσεις από τις δύο ομάδες. Οι “μπλε” βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ από το 14ο λεπτό, αλλά η Νιούκασλ διαμόρφωσε άμεσα το ισοπαλίας.

Ο Στέρλινγκ ισοφάρισε σε 1-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 23ο λεπτό και η Τσέλσι βιώνει απροσέξια και λάθη στην άμυνα, επιτρέποντας στη Νιούκασλ να φτάσει στο 3-1 σε διάστημα δύο λεπτών.

Στο 65′ και στο 90′ η Νιούκασλ επεκτείνει το προβάδισμα με γκολ των Λασέλς και Ζοέλιντον αντίστοιχα, ενώ η αποβολή του Τζέιμς στο 73′ δυσκολαίνει ακόμα περισσότερο την κατάσταση για την Τσέλσι. Το τελικό σκορ 4-1 διαμορφώθηκε στο 84′ από τον Γκόρντον.

Μπέρνλι – Γουέστ Χαμ 1-2

Η Μπέρνλι υποχώρησε μπροστά στη Γουέστ Χαμ με σκορ 1-2. Ο Κομπανί θα πρέπει να εργαστεί στην ανάπτυξη της αυτοπεποίθησης της ομάδας του, ενώ ο Κολεόσο έκανε εξαιρετική εμφάνιση για την Γουέστ Χαμ.

Νότιγχαμ Φόρεστ – Μπράιτον 2-3

Η Μπράιτον κέρδισε τη Νότιγχαμ Φόρεστ με 3-2, παρά τις απουσίες της και τα αρχικά δυσάρεστα γεγονότα. Οι “γλάροι” πήραν μια ζωτική νίκη, παρά την αντίσταση της γηπεδούχου ομάδας.

Λούτον – Κρίσταλ Πάλας 2-1

Η Λούτον επικράτησε της Κρίσταλ Πάλας με 2-1. Μετά από ένα λιγότερο παραγωγικό παιχνίδι, η Λούτον κατάφερε να παραμείνει στην 17η θέση του πίνακα βαθμολογίας.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Μπόρνμουθ 1-3

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε με 1-3 από τη Μπόρνμουθ, με τους επισκέπτες να παίζουν εύκολα και να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Ο Κλάιφερτ σκόραρε για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αλλά οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα και πήραν τη νίκη.