Η Μονακό κερδίζει την Λανς με 3-2 με τον Μιναμίνο να είναι ο ήρωας!

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς, η Μονακό κατάφερε να νικήσει την Λανς με 3-2, ανεβαίνοντας στους 41 βαθμούς και κρατώντας τη θέση της στην κορυφή.

O κορυφαίος παίκτης των Μονεγάσκων ήταν ο Μιναμίνο, ο οποίος με το γκολ που σημείωσε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε στην ομάδα του τη νίκη. Επιπλέον, η Μονακό άφησε να διαφύγει μια ευκαιρία να προηγηθεί στο 82′, με τον Σαμπά να αποκρούει το πέναλτι του Μπαλογκάν με το σκορ να είναι 2-2!

Η εξέλιξη του αγώνα ήταν συναρπαστική, με τη Μονακό να προηγείται 0-2 χάρη στα γκολ των Μπαλογκάν (19′) και Μιναμίνο (30′), ενώ η Λανς μείωσε με τον Βαΐ στο 31′, κάνοντας το σκορ 1-2 στο πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι πίεζαν περισσότερο και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Σαΐντ να ισοφαρίζει στο 77′, πριν το δραματικό φινάλε.

Από την άλλη, η Λανς παρέμεινε στην έκτη θέση με 36 βαθμούς.