Η Μαρσέιγ σώζει τον βαθμό της κόντρα στην Τουλούζ με εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι από τον Μουμπανιά στο 96ο λεπτό!

Ένα συναρπαστικό ματς έληξε ισόπαλο ανάμεσα στην Τουλούζ και τη Μαρσέιγ! Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στον αγωνιστικό χώρο της πρώτης για την 30ή αγωνιστική της γαλλικής Ligue 1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 38′ με γκολ του Ονάνα, ωστόσο οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ανατροπή με τα γκολ των Νικολάισεν (45’+1′) και Γκοχό (82′). Αν και φάνηκε ότι η Τουλούζ θα κρατούσε τη νίκη, ο Μουμπανιά ισοφάρισε με ένα εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι στο 90’+6, τελικό σκορ 2-2!

Λεπτομερώς, τα αποτελέσματα της 30ής αγωνιστικής:

• Παρασκευή (19/4)
    Νις-Λοριάν 3-0 (Σανσόν 22′, Μπογκά 53′, Γκεσάντ 89′)
  • Σάββατο (20/4)

Ναντ-Ρεν 0-3 (Καλιμουεντό 66′, Μπουριζό 76′ πεν., Γκουϊρί 90’+1′)
    Λανς-Κλερμόν 1-0 (Σοτοκά 3′ πεν.)
  • Κυριακή (21/4)
    Λιλ-Στρασβούργο 1-0 (Ντέιβιντ 12′)
    Ρεμς-Μονπελιέ 1-2 (Αγκμπαντού 66′-Σανιά 26′, Μούσα Αλ Ταμάρι 86′)
    Χάβρη-Μετς 0-1 (Μικαουτέντζε 46′)
    Μπρεστ-Μονακό 0-2 (Ζακάρια 40′, Μιναμίνο 48′)
    Τουλούζ-Μαρσέιγ 2-2 (Νικολάισεν 45’+1′, Γκοχό 82′ – Ονάνα 38′, Μουμπανιά 90’+6′)
  • Παρί Σεν Ζερμέν-Λιόν (22:00)