Η Φούλαμ κερδίζει τη Γιουνάιτεντ 2-1 στο τελευταίο λεπτό, ενώ η Μπράιτον σώζει τον βαθμό της στο 90’+5′!

Ήταν γνωστό ότι το παιχνίδι μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Φούλαμ δεν θα ήταν εύκολο. Αν και η Γιουνάιτεντ είχε κερδίσει τέσσερις συνεχόμενες αναμετρήσεις, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα δεν είχε κερδίσει σε κανένα από τα 11 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.

Ήδη στο πρώτο 20λεπτο ήταν φανερό ότι η Φούλαμ είχε το πάνω χέρι. Ο Περέιρα απείλησε με σουτ στο 3ο λεπτό και ακολούθησαν σημαντικές στιγμές με τον Άλεξ Ιγουόμπι. Παρόλα αυτά, η Γιουνάιτεντ είχε τις ευκαιρίες της, με το γκολ του Μαγκουάιρ στο 89ο λεπτό να φέρνει την ισοφάριση.

Ωστόσο, η Φούλαμ δεν το λύγισε και στο 97ο λεπτό σημείωσε το κρucyιτικό γκολ με τον Ιγουόμπι.

Άλλα αποτελέσματα:

Άστον Βίλα – Νότιγχαμ Φόρεστ 4-2: Μεγάλη ανατροπή σε ένα παιχνίδι που ξεπέρασε τις προσδοκίες όλων.

Μπράιτον – Έβερτον 1-1: Στατικό παιχνίδι που κατέληξε σε ισοπαλία με γκολ στο τελευταίο λεπτό.

Κρίσταλ Πάλας – Μπέρνλι 3-0: Διαδικαίωση για την Πάλας στο ντεμπούτο του Γκλάσνερ.